Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cindy Crawford

21. 4. 2008

Cynthia Ann Crawford poprvé objevila šanci stát se modelkou v 16 letech, když se její fotka z letní brigády objevila v novinách. Fotka vyvolala kladný ohlas v její fotogeničnosti, která ji přesvědčila zanechat běžné práce a vrhnout se na dráhu modelky.

Prvním úspěchem pro Cindy Crawford bylo, když se stala jednou z finalistek v soutěži agentury Elite Look of the Year. V roce 1984 ukončila střední školu a podařilo se jí dostat na Northwester University. Dlouho však nestudovala, protože začala pracovat na plný úvazek jako modelka. Nejprve pracovala pro známého fotografa Victora Skrebneskiho v Chicagu, se kterým nějakou dobu chodila. Po rozchodu se, už známá modelka v roce 1986 přestěhovala do New Yorku.

Bez velkého překvapení zanedlouho získala novou práci modelky. Po dvou letech vystupování na molech pro největší módní návrháře a mnoha fotkách pro módní časopisy, se ze Cindy stala jedna z nejznámějších topmodelek, podobně jako Naomi Campbell, Claudia Schiffer a Linda Evangelista.

V roce 1988 se stala první topmodelkou, která pózovala nahá pro Playboy. To zaujalo nejen mladé muže, ale také pracovníky MTV. S televizí MTV podepsala smlouvu pro novou fashion show “House of Style“.

Vždy se snažila podnikat, vydala sérii kalendářů na dámské plavky a sérii video cvičení, které získaly obrovský úspěch. Její podnikatelský důvtip přišel jako na zavolanou, když topmodelky Naomi Campbell, Elle MacPherson a Claudia Schiffer investovaly do sítě Fashion Café. Cindy však tehdy viděla lukrativní potenciál v Planet Hollywood, do kterého pak investovala.

Získala smlouvy pro Pepsi, Kay Jewelers a především pro Revlon (dlouhodobá smlouva na milion dolarů). Dokonce se snažila proniknout do filmu (třebaže nepodařeně) v roce 1995 ve filmu Jako štvaná zvěř “Fair Game“.

V osobním životě to Cindy měla také velmi vzrušující, když se v prosinci 1991 vdává za Richarda Gere po čtyřech letech námluv v Las Vegas. Ačkoliv je People Magazine označil za nejvíce vzrušující žijící pár na světě, tak se nakonec po třech letech rozvedli.

Poté údajně měla románek s Robertem De Niro a Vale Kilmerem, ale nakonec se vdává za Randeho Gerbera na Paradise Island na Bahamách. O rok později se Cindy narodilo první dítě syn Presley a nedávno holčička.
Cindy Crawford

Cindy Crawford


Cindy Crawford

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář